Pisikese Loore Amelia sünd

Pisikese Loore Amelia sünd

 

Veebruar 2019
Olles esmakordselt lapseootel tundsin, et vajan enda kõrvale kedagi, kes suudaks maandada minus tekkivaid pingeid ja hirme, olles vajadusel alati hea sõna ja tundega toeks. Samuti kedagi, kes toetaks sünnitusel ka meest, juhendades ja tuletades meelde, kuidas mida teha. Just seetõttu otsustasime kaasata kogu protsessi doula.
Esimest kohtumisest alates tundsin, et Eliana ongi just meie jaoks õige sünnitoetaja. Temaga oli alates esimest korrast lihtne suhelda kõikides olukordades.

 

Raseduse ajal vajasin palju Eliana head sõna ja tuge, et tulla toime hirmudega ja üleüldise ärevusega. Palju tuge ja abi oli Eliana poolt jagatud sünnitusasendite näidistest, lõdvestusharjutustest, meditatsioonidest, hingamisest kui ka pingete vabastamise meetodist, mis kõik valmistasid otseselt ja kaudselt sünnituseks ette. Ükskõik milline ärevust tekitav tunne minus tekkis, teadsin, et võin alati Elianaga kontakteeruda. See on lihtsalt imeline, kuidas suudab üks inimene ainuüksi paari lausega maandada kogu tekkinud pinge ja ärevuse.

 

Sünnituse osas olin endale visualiseerinud ideaalse sünnituse- alates selle algusest kuni lõpuni. Loomulikult läks kõik ristivastupidi, kuid siiski lõpuks imeliselt! Kogu sünnituse vältel oli Eliana olemas, tuletades meelde, et see on minu ja lapse ühine tegevus.. meie kahe imeline koostöö. Endale seda sisendades, sain ka tekkivatest hirmudest vabaks ning lõpuks ka imelise, suurepärase ja kordumatu sünnituskogemuse. Ma teadsin (tänu Elianale), et minul on oskus last sünnitada ning lapsel pehmelt sündida. Ja nii see läkski!

 

Peale sünnitust vajasin nõu, tuge ja kinnitust, et oskan last õigesti ja oskuslikult imetada. Eliana käis seda nii kohapeal kui ka läbi interneti pidevalt meelde tuletamas. Olen nii siiralt õnnelik, tänulik ja rõõmus, et jõudsin läbi juhuse Elianani ning tänu temale sain kogeda just sellist sünnitust- imelist sünnitust!