Kes on Eliana?

Mina olen Eliana- väikelinna tüdruk suurte unistustega. Olen alati armastanud inimesi enda ümber. Ning unistanud vaikselt sellest, kuidas minu tööl on inimeste eludele positiivne mõju.

2013. aastal lõpetasin Tallinna Ülikooli Psühholoogia eriala. Pean ausalt tunnistama, et peale õpinguid tundsin nagu midagi jääks puudu. Lisaks soovile inimesi paremini mõista, on minus alati olnud huvi seksuaalsuse, raseduse ja sünnituse vastu. Need teadmised bakalaureusega õppega minuni ei jõudnud. Järgnesid pöördelised aastad. Peale oma esiklapse imeilusat sündi langesin aga sünnitusjärgse depressiooni küüsi. Sellel raskel hetkel andsin lubaduse. Lubaduse aidata ja toetada naisi, et nad ei peaks kogema midagi sarnast.

Tänu oma õele sattusin ma lugema doula õppe kohta. Ei võtnud murdosa sekunditki aega, kui ma teadsin, et see on õige tee.

Töötan ka raseduskriisi nõustajaks, et olla perede kõrval ning neid aidata lugudega, mis ei ole vikerkaare värviline vahukomm! (Inspireerituna raamatust Vikerkaare taga vangis)
Rohkem infot: www.rasedus.ee

Kes on doula ehk sünnitoetaja?

Doula tähendab naist, kes on teenimises. See on keegi, kes on perede kõrval ühel kõige imelisemal teekonnal. Doula on seal, et anda kallutamata infot, selgitada, aidata ületada hirme, hoida tasakaalu ja harmooniat ning toetada kohanemisel. Doula aitab peredel leida nende jaoks õige lähenemise ja sellele kindlaks jääda. Täpsemad võimaluset leiad siit! Vajadusel suunab kompromissidele meditsiinipersonaliga.

 

Miks valid doula?
Erinevad uuringud on tõestanud, et doula kaasamisel raseduse ajal ja sünnitusel on mitmeid positiivseid mõjusid. Siinkohal nimetan neist vaid mõned:

 

Sünnitusel:

  • sünnitus on lühem
  • naised tunnevad vähem vajadust kasutada meditsiinilisi valuvaigisteid
  • suurem tõenäosus sekkumata vaginaalseks sünnituseks
  • vähem haiglas veedetud päevi peale sünnitust

 

Pikaajalised mõjud:

  • suurem osa emasid imetab
  • väiksem tõenäosus sünnitusjärgseks depressiooniks
  • emade rahuolu oma partneriga on suurem
  • ema-lapse vaheline side on tugevam

 

Naised pole ainsad, kes doula juuresolekust kasu saavad. Uuringud näitavad, et douladega sünnitusel viibivad isad tunnevad ennast turvalisemalt. Tänu sellele suudavad mehed olla oma naise jaoks päriselt kohal ja nautida oma lapse sünni-ilu.
Beebid, kes sünnivad koos douladega võtavad paremini kaalus juurde, nutavad vähem ja on tervemad.
– The Doula Book